Zakynthos

Sylwia

Plaża Nawajo w Zakynthos

Zakynthos to grecki klejnot na Morzu Jońskim

Malownicza wyspa Zakynthos położona jest na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu w Grecji kontynentalnej. Turystów na wakacje przyciąga przede wszystkim egzotyką, licznymi atrakcjami i zapierającymi dech w piersiach widokami. To idealny kierunek na wczasy dla osób spragnionych błogiego relaksu na długich plażach o jasnym miękkim piasku oraz miłośników aktywności i sportów wodnych

Na Zakynthos atrakcje znajdą się dla każdego. Wybierając się tu na wczasy (http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/) dobrze zrobią miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli. Na tej greckiej wyspie jest wiele bajkowych plaż o jasnym, mieniącym się w blasku słońca piasku, gdzie można doznać chwili błogiego relaksu. Do cieszących się największą popularnością wśród turystów plaż należą, znajdujące się nieopodal miasta Zakynthos: Gerakas (słynąca z występujących tutaj endemicznych żółwi caretta-caretta, które na plaży składają swoje jaja), Laganas (jest częścią Narodowego Parku Morskiego, gdzie również występują żółwie caretta-caretta, co sprawia, iż obowiązuje tutaj zakaz kąpieli i uprawiania sportów wodnych, z wyjątkiem wyznaczonych miejsc do nurkowania), Kalamaki (również stanowiąca część Narodowego Parku Morskiego), Spiantza (plaża piaszczysto-żwirowa z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych oraz drużynowych jak np. siatkówka) oraz wyjątkowa Ligia (z dzikim klifowym wybrzeżem, bogatą zieloną roślinnością i źródłami siarkowymi, uchodzącymi do morza, które przez tubylców uznawane są za lecznicze). Wyspa Zakynthos jest wprost wymarzonym miejscem dla osób preferujących aktywny sposób spędzania czasu – podczas urlopu znajdą tu idealne warunki do uprawiania surfingu, nurkowania, pływania oraz sportów drużynowych np. siatkówki.

Jednymi z największych atrakcji przyciągających na wczasy do Zakynthos są wspaniałe jaskinie Blue Caves, kuszące niezwykłą grą świateł i kolorów. Ich nazwa wiąże się z magicznymi błękitnymi refleksami, odbijającymi się na ścianach. Groty dostępne są jedynie od strony morza, a wykształcone na skutek erozji łuki skalne pozwalają na swobodne przepływanie między jaskiniami, dlatego też wycieczka do Blue Caves to doskonały pomysł na wakacje dla miłośników kajakarstwa.

Kolejną, często uwiecznianą na fotografiach i pocztówkach z wakacji w Zakynthos, atrakcją wyspy jest słynna Zatoka Wraku, która wywiera na turystach imponujące wrażenie przede wszystkim dzięki ogromnym stromym skałom o białej barwie, które kontrastują z lazurem i granatem morza, szerokiej plaży o jasnym drobnym piasku oraz wrakowi statku, który według legendy należał w przeszłości do przemytników papierosów.

Loty na wakacje do Zakynthos (http://www.lataj.pl/loty/do-grecja-GR/do-zakynthos-zakynthos-ZTH) oferują największe polskie lotniska np. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Rzeszowie. Połączenia lotnicze odbywają się zazwyczaj z jedną lub dwoma przesiadkami, najczęściej w Atenach lub w Berlinie/Frankfurcie, a następnie Atenach. Ceny biletów rozpoczynają się od ok. 700 złotych, a podniebne podróże oferują m.in. linie Airberlin, Condor, LOT, Lufthansa oraz Niki. Warto się wybrać na wczasy do Zakynthos, ponieważ wspomnienia z tego miejsca pozostaną w nas na długo jako niezapomniane greckie wakacje.

Uroki przyrody w Zakynthos

Zapisz

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed