Thassos

Sylwia

Plaża w Thassos

Grecka wyspa Thassos znajduje się na północy Morza Egejskiego około 8 kilometrów od wybrzeża Macedonii i urzeka swoją malowniczością coraz więcej podróżników wybierających się tu na wakacje. To dziewiąta pod względem wielkości wyspa Grecji, do której można dostać się jedynie drogą wodną promem z Keramoti lub Kavali, w której ulokowane jest najbliższe lotnisko.

Thassos to wyspa pełna relaksu, słońca i bajkowych plaż

Greckie Thassos to bogaty w piękne miejsca, prawdziwy szmaragd Morza Egejskiego, który pozwala odpocząć podczas urlopu – z dala od hałasu, gwarnych kurortów i dużych hoteli, czyli tego wszystkiego, co związane jest z masową turystyką. W zamian czeka nas tutaj spokój, mnóstwo zieleni i lasów, a także urzekające pięknem zatoki i plaże. Co ciekawe prócz typowego dla wysp krajobrazu, Thassos to również masywy górskie – Kathares na północnym zachodzie, Ipsarion na północnym wschodzie oraz Trikorfo na południowym zachodzie.

Thassos, Greece from bajfilms on Vimeo.

Ta niesamowita grecka wysepka zachęca do zwiedzania antycznych zabytków, odpoczywania na złotych plażach w takich miasteczkach jak Astris, Skala Rachoni, Ammondia czy Kinina oraz nieco bardziej gwarnych miejscowościach ulokowanych przy wybrzeżu, czylu Limenaria, Skala Prinos, Skala Potamias czy Limenas. Jak widać, urokliwych zakątków tutaj nie brakuje, a przytulne tawerny i pełne pysznej kuchni restauracje tylko czekają na odkrycie przez kolejnych wczasowiczów.

Wśród najpiękniejszych plaż na Thassos niewątpliwie można wyróżnić Golden Beach (http://www.go-thassos.gr/about-thassos/webcam) znajdującą się na północnym-wschodzie wyspy, Tripti, Psili Ammos czy Aradissas. Każda z nich jest nieco inna, ale łączy ich możliwość głębokiego relaksu i cieszenia się pięknem przyrody wśród szumu fal.

Thassos to świetny wakacyjny kierunek dla miłośników Grecji, jak i rodzin z dziećmi. Są tu bowiem hotele pełne atrakcji dla najmłodszych, a na miękkim piasku można cały dzień tworzyć różnorakie budowle i bawić się zbierając skarby, które podrzucają morskie fale. Poza tym spokój, który tutaj panuje pozwala prawdziwie zrelaksować się wypoczywającym na wczasach rodzicom i wycisza też same pociechy, które mogą tutaj bez przeszkód odpocząć od zgiełku miasta i nieświeżego powietrza.
Amatorzy sportów wodnych także znajdą tutaj coś dla siebie, bowiem w Thassos można między innymi nurkować oraz uprawiać windsurfing czy kitesurfing.
Na Thassos pięknych miejsc jest bez liku. Na tej greckiej wyspie zachwycają również wodospady, piękne kościoły czy osady górskie. Na wakacje w to miejsce przyciągają też niesamowite zabytki. Warto w Thassos zobaczyć klasztor Michała Archanioła, Panagię czy Aliki oraz po prostu dać sobie czas, by zwyczajnie wpatrywać się w piękno krajobrazów. Wyspa ta słynie właśnie bowiem z rajskich widoków, błękitu morza, soczystej zieleni gór i lasów oraz dziewiczych osad. W Thassos wszystko dzieje się bez pośpiechu, co jest prawdziwym wybawieniem dla osób zestresowanych i zmęczonych życiem w ciągłym biegu, a chcących choć na chwilę wypocząć podczas swoich wymarzonych, greckich wakacji.

Atrakcje w Thassos

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed