Skopelos

Sylwia

Zabytki Skopelos

Grecka wyspa Skopelos znajduje się w zachodniej części morza Egejskiego i swoim kształtem przypomina saksofon. Wchodzi ona w skład archipelagu Sporady Północne, a od Aten dzieli ją około 270 kilometrów. Skopelos aż w 67 % pokryta jest dziewiczymi lasami sosnowymi, a woda jest tu naprawdę krystalicznie czysta, co przyciąga na wakacje w to miejsce wielu wczasowiczów.

Skopelos to wyspa piękna i tajemnicza

Ta grecka wyspa to raj dla miłośników aktywnego spędzania czasu na urlopie. Zwłaszcza, że piękno przyrody urzeka i sprawia, że relaks staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Piesze wędrówki po dzikich ścieżkach wśród gajów oliwnych, migdałowców czy drzew figowych to prawdziwa przyjemność. Czasem spacerując można trafić na stado kóz, które mają tutaj umaszczenie w kolorach brązu i czerwieni.

Wyspa ta jest także idealna na wakacje dla miłośników sportów wodnych. Można tutaj spróbować windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania, a po całym dniu wrażeń odpocząć na jednej z wielu plaż, które zachwycają swoim wyjątkowym krajobrazem. Najpopularniejsza z nich to niewątpliwie Plaża Kasztanowa. Miejsce to stało się bardzo znane po nakręceniu musicalu „Mamma Mia” i rozciąga się stąd widok na nieduża wysepkę Dasia. Warto także odwiedzić takie plaże jak Stafylos, Milia czy Kastani, które również mają wiele do zaoferowania podczas naszych wymarzonych wakacji.

Co warto zobaczyć będąc tu na wczasach? Wyspa Skopelos pełna jest skarbów i niezwykle ciekawych zakątków. Wśród atrakcji, których nie sposób pominąć w czasie zwiedzania jest niewątpliwie miasto o tej samej nazwie, które jest zarazem stolicą wyspy. Pełne wąskich uliczek, białych domów i zieleni sprawia, że będąc tu na wczasach można zapomnieć o wszystkim i osiągnąć stan błogości. Poza tym czekają tutaj również liczne kościoły, piękny port, muzeum folkloru oraz ruiny zamku pochodzącego z XIII wieku.
Warto zwiedzić także kaplicę Ai Giannis ulokowaną na wschodzie wyspy oraz jedną z najstarszych miejscowości na Skopelos, czyli Loutraki Glossa. To zarazem pierwszy port jak i zakątek pełen skarbów, bowiem znajdują się tu ruiny rzymskich łaźni, grobowce czy też bizantyjska świątynia.

Na wyspę można dojechać lecąc samolotem najpierw do Aten czy Salonik, później na Skiathos, a następnie przesiąść się na prom. Nie ma na niej bowiem lotniska. Tutejsze hotele zapewniają atrakcje dla dzieci, opiekę oraz wszelkie udogodnienia, które sprawiają, że również najmłodsi spędzając tu wakacje będą się świetnie bawić.
Wyspa Skopelos to prawdziwy cud świata. Wyspę tę wyróżnia spokój, przepiękna dziewicza przyroda, najczystsza woda w całej Grecji i wspaniałe widoki. Relaks nabiera tu nowego znaczenia, a liczne atrakcje pozwalają na ciekawe spędzanie czasu. Poza tym, romantyczne plaże, pełne rajskich widoków dopełniają obraz sielanki i wolno płynących chwil, w których wszystko wraca na swoje miejsce.

Zachód słońca w Skopelos

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed