Samos

Sylwia

Wakacje w Samos

Miasto Samos znajduje się we wschodniej części Morza Egejskiego, u wybrzeży Azji Mniejszej i oddzielone jest od Turcji jedynie półtorakilometrową cieśniną. Ta grecka wyspa czaruje rajskimi plażami, klifami pnącymi się wysoko w górę i wręcz idealną pogodą. Wybierając się tu na wakacje można nie tylko relaksować się wpatrując w piękne, greckie krajobrazy, ale i spędzać czas bardziej aktywnie, na przykład próbując windsurfingu czy wybierając się na wycieczki rowerowe w góry.

Samos to perła wschodniej części Morza Egejskiego

Wyspa Samos urzeka dziewiczym krajobrazem oraz licznymi atrakcjami. Wybierając ten kierunek na urlop warto zwiedzić takie miejsca jak Pithagorio, które znajduje się około 11 kilometrów od stolicy, bowiem miasto to posiada niezwykle dużo wąskich, pełnych uroku uliczek, malowniczy port oraz wzgórze, z którego rozciąga się niesamowity widok.

Śliczna jest także sama stolica wyspy, czyli Samos znana z tradycyjnych greckich domów, muzeum archeologicznego oraz kościółków. Popularnym kurortem zaś, w którym odnajdą się fani sportów wodnych jest Kokkari zachęcające do odwiedzin na wakacje także przepięknymi plażami – Tsamadou i Lemonakia.
Wyspa Samos słynie również z wodospadów, które robią niesamowite wrażenie. Warto wybrać się na samą górę największego z nich, chociaż wymaga to sporo wysiłku. Wchodzi się bowiem po 60-ciu stopniach, jednakże wrażenie, którego się doświadcza na końcu drogi niewątpliwie jest tego warte.

Samos Island Greece by Giatrakos Hexateam from Hexateam Giatrakos on Vimeo.

Samos to także bogata historia mająca swoje korzenie w czasach starożytnych. Warto poznać historię bogini Hery, bo właśnie pozostałości po jej świątyni czekają tu na odwiedzających. Na wyspie tej sezon wakacyjny zaczyna się już od początku maja i trwa aż do października. Temperatura sięga tu wtedy powyżej 25 stopni Celsjusza i brak jest opadów. Najlepiej jednak zobaczyć Samos wiosną, gdy wszystko kwitnie, widoki są wtedy bowiem jeszcze bardziej bajkowe.

Na wyspie znajduje się jedno lotnisko, na które można się dostać lecąc z kontynentalnej Grecji lub też w okresie letnim jednym z lotów czarterowych chociażby z Niemiec. Będąc już na Samos warto także wybrać się rejsem w inne miejsca, na przykład na wyspę Patmos, by móc poznać jeszcze więcej atrakcji tej części świata.

Ta perełka Morza Egejskiego to także wspaniałe miejsca na urlop dla rodzin z dziećmi. Można tu bowiem zrelaksować się, pobrodzić w ciepłej wodzie, skorzystać z atrakcji czekających na najmłodszych w hotelach oraz budować zamki z piasku. Piękna pogoda, cudowna cisza i widoki zapierające dech w piersiach sprawiają, że chce się tutaj wracać na wakacje, nie mogąc zapomnieć o tak wyjątkowym miejscu.

Plaża w Samos

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed