Mykonos

Sylwia

Wyspa Mykonos

Wyspa Mykonos należy do archipelagu Cyklady i jest jedną z najbardziej atrakcyjnych greckich wysp na wakacje. Malownicze widoki, typowe greckie domki i możliwość imprezowania aż po blady świt sprawia, że miejsce to jest niezwykle popularne i zachęca coraz więcej osób do spędzania wczasów właśnie tutaj.

Próżno w Mykonos szukać spokojnych miejsc, jednakże każdy, kto pragnie zrelaksować się tańcząc do utraty tchu znajdzie tu wszystko to, czego szuka. Nie oznacza to jednak, że wyspa ta to tylko imprezy i nocne szaleństwo, posiada ona bowiem także urocze zakątki, które warto zwiedzić. Warto zacząć od stolicy tej greckiej wyspy, czyli miasta Mykonos.

Mykonos to pełna pięknych plaż grecka wyspa na morzu Egejskim

Czekają tu nas nas najpiękniejsze plaże w Europie, takie jak Megali Ammos czy trochę dalej Platis Gialos, a także 8 kilometrów na wschód od miasta piękny XVI-wieczny klasztor Panagia Tourliani. Oddalając się na północ trzeba zwiedzić niesamowity klasztor Paleokastro. Wracając jeszcze do najwspanialszych plaż na całej wyspie, warto  również zobaczyć takie perełki jak Paradise Beach oraz Super Paradise Beach, które są uważane za jedne z najbardziej uroczych plaż na świecie. Miasto Mykonos, co ciekawe posiada także niezwykle bogatą żeglarską tradycję. Na zainteresowanych czeka tutaj nawet Muzeum Marynistyczne, w którym można zobaczyć modele zarówno starożytnych jak i współczesnych statków. Jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic zaś jest Mała Wenecja, w której znajdują się średniowieczne, zabytkowe zabudowania. Na Mykonos możemy zobaczyć również niesamowite wiatraki Ano Mery, które niestety jednak wymagają odrestaurowania.

Cała wyspa Mykonos zaś jest rajem dla miłośników sportów wodnych, (https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g189430-Activities-c55-Mykonos_Cyclades_South_Aegean.html) wieją tutaj bowiem silne wiatry umożliwiające uprawianie różnorakich dyscyplin. Na aktywnych wczasowiczów czeka żeglowanie, nurkowanie, wycieczki kajakiem czy windsurfing, a także wiele innych ciekawych zajęć.

Na wakacje do Mykonos można dostać się dzięki lotom bezpośrednim, które startują z Aten lub też czarterowym, w okresie od maja do października, z Niemiec. Na wyspę odpływają również promy z Paros, Naksos, Saloników, Tinos, Santorini, Krety, Ios, Rafidy czy Pireusu. Znajduje się tu jeden port lotniczy oddalony około 4 kilometry od stolicy.

Mimo iż wyspa Mykonos to nie tylko zabawa do białego rana – czeka tu wiele pięknych kościołów i malowniczych miejsc – to jednak nie jest to kierunek wdzięczny dla rodzin z dziećmi. Najlepiej na wakacje w to miejsce wybrać się w parze lub z grupą znajomych, bowiem tematem przewodnim jest niewątpliwie luz, swoboda i nowe wrażenia.
Ta grecka wyspa często bywa nazywana drugą Ibizą. Dźwięki muzyki, plaże dla naturystów, liczne kluby, bary, dyskoteki i tawerny – to wszystko sprawia, że wakacje w Mykonos kojarzą się z czasem szaleństwa, pełnym przygód i odkrywania. Jednocześnie wyspa ta zachwyca przepięknymi plażami pełnymi kojących krajobrazów, na których można wypocząć wśród promieni słońca.

Plaża w Mykonos

Zapisz

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed