Lesbos

Sylwia

Plaża w Lesbos

Lesbos jest miejscem pełnym kontrastów, lasów piniowych i bujnych wyżyn. Ta grecka wyspa potrafi zaskoczyć i przyciągnąć na wakacje nawet najbardziej wymagających podróżników. Lesbos jest trzecią co do wielkości wyspą Grecji, z piaszczystymi wybrzeżami, klasztorami i pastwiskami pełnymi owiec.
Lesbos ulokowana jest niezwykle blisko Azji na Morzu Egejskim, a dostać się do niej na wczasy można łatwo i przyjemnie – samolotem lub statkiem. Znajduje się tutaj bowiem port lotniczy Mitylena, do którego można dolecieć na przykład z Aten lub Monachium.

Lesbos, czyli legendarne miejsce na wypoczynek

Wyspa Lesbos jest ojczyzną Safony i niemal cała przesiąknięta jest legendami oraz mitami na temat tej bogini. Zakątek ten przyciąga poetów i malarzy przez wzgląd na wspaniałe widoki, cudowną przyrodę oraz klimat sprzyjający opiewaniu piękna życia. Na południu Lesbos jest raczej górzyste, zaś na północy gleba ma charakter wulkaniczny, co sprawia, że jest bardzo urodzajna. Dobra baza hotelowa i restauracyjna pozwala być pewnym, że wakacje w tym miejscu będą czystą przyjemnością.

Greckie Lesbos to także raj dla miłośników sportów wodnych. Z racji wyjątkowego klimatu i atrakcyjnej pogody można tutaj uprawiać windsurfing czy spróbować nurkowania. Wspaniałe centra rozrywki zaś zapewnią atrakcje przez cały dzień. Warto także pieszo zwiedzić wyspę, by osobiście poczuć atmosferę spokoju i wolno płynącego czasu w tym idealnym na urlop miejscu.

Spędzając wakacje w Lesbos nie zanudzą się również miłośnicy zwiedzania. Wśród niezwykłych zakątków na Lesbos na pewno nie można ominąć pięknej górskiej wioski Agiassos, która słynie z brukowanych uliczek i znajduje się u podnóży góry Olimp. Tutaj także, w samym sercu tej miejscowości, ulokowany jest kościół Panagia Vrefokratoussa, który zachwyca wspaniałą ikoną „Dziewicy z dzieciątkiem”. Równie piękna jest Vatera, wioska urzekająca długą piaszczystą plażą oraz wzgórzami porośniętymi bujną roślinnością.

Stolicą i zarazem portem wyspy Lesbos jest Mytilene. Miasto to zachwyca ogromnym zamkiem kastro, pozostałościami po jednym z największych teatrów antycznej Grecji, a także dwiema godnymi zwiedzenia wieżami – okrągłą kopułą kościoła Agios Therapon oraz pseudogermańską znajdującą się przy kościele Agios Theodoras.

Będąc na wczasach w Lesbos warto również odwiedzić skamieniały las sekwoi, mokradła, które zamieszkują żółwie, czyli Erressos a także wspaniałe źródła termalne polecane na różnego rodzaju dolegliwości reumatyczne czy dermatologiczne. Wyspa ta jest idealnym kierunkiem na wakacje zarówno dla par, jak i grup przyjaciół czy rodzin z dziećmi. Każdy bowiem znajdzie tu coś dla siebie.

dzieci na wakacjach

2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed