Kreta

Sylwia

Grecka wyspa Kreta

Kreta, położona na Morzu Śródziemnym i wysunięta najdalej na południe spośród wszystkich greckich wysp, to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na urlop. Niskie ceny, złote ciągnące się kilometrami plaże, przyjemny klimat oraz moc atrakcji przyciągają na wyspę osoby spragnione chwili odpoczynku wśród egzotyki.

Połączenia lotnicze na Kretę odbywają się m.in. z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic oraz Gdańska. Dzięki ofertom licznych przewoźników jak np. Rayanair, Wizzair, LOT, Lufthansa czy Aegeon Airlines przy odrobinie szczęścia można wyszukać atrakcyjne cenowo bilety lotnicze.

Kreta to gwarancja słońca i ciekawych zabytkow

Spędzając urlop na wyspie warto m.in. wybrać się do słynnego minojskiego miasta Knossos, gdzie podziwiać można ruiny mitycznego pałacu króla Minosa, w którym wg wierzeń więziony był potwór z głową byka – Minotaur. Doskonałym uzupełnieniem wycieczki będzie zwiedzenie Muzeum Archeologicznego w stolicy wyspy – Heraklionie. Jedną z najpiękniejszych kreteńskich miejscowości turystycznych jest również pełna zabytków Chania przesiąknięta wpływami weneckimi, rzymskimi oraz tureckimi. Spacer po mieście warto rozpocząć od przechadzki wzdłuż wybudowanego w XVI w. weneckiego portu, który otoczony jest klimatycznymi greckimi tawernami orz kolorowymi kamieniczkami. Znajduje się tu także piękny Meczet Janczarów, pełniący funkcję galerii sztuki. Osoby zainteresowane tematyką marynistyczną powinny zaś udać się do Muzeum Morskiego, zlokalizowanego przy wejściu do pochodzącej z XVII w. fortecy Firkas. Podziwiać tu można m.in. modele statków budowanych na przestrzeni wieków, urządzenia nawigacyjne, łódź podwodną oraz kolekcję muszli. Zwiedzając Chanię, warto także zawitać do Dzielnicy Willowej, której nazwa pochodzi od majestatycznych rezydencji z XIX i XX stulecia. Na uwagę zasługują także: Dzielnica Żydowska, klimatyczna i zabytkowa Dzielnica Wenecka z ruinami wspaniałego Pałacu Rektorskiego oraz Dzielnica Turecka.

Chwili relaksu i spokoju na łonie natury dostarczy zaś wyprawa do malowniczego Wąwozu Samaria, który rozciąga się na długości 16 km i stanowi najdłuższy kanion w Europie. Na terenie obiektu występuje ponad 450 endemicznych gatunków roślin. Podczas trekkingu spotkać można m.in. kreteńskie dzikie kozy kri-kri.

Osoby preferujące zażywanie słonecznych kąpieli z pewnością zadowoli wypoczynek na plaży Falasarna, która przyciąga złotym miękkim piaskiem oraz malowniczymi poszarpanymi klifami i znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy. Do najpiękniejszych plaż na Krecie zalicza się także: Vai, Preveli oraz Sougię.

Kreta – greckie wakacje wśród egzotyki

Pełna zabytków Chania, ruiny minojskiego miasta Knossos, trekking po urzekającym Wąwozie Samaria oraz relaks na piaszczystych plażach, oblewanych krystalicznie czystą wodą Morza Śródziemnego…Urlop na gorącej Krecie dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli oderwać się od codzienności.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed