Kos

Sylwia

Kos - grecka wyspa na wakacje

Kos to urokliwa wyspa grecka, która przyciąga turystów z całego świata. Wszystko za sprawą malowniczej architektury, połączonej z nadmorskim krajobrazem, a tym samym egzotyczną florą i fauną. Miłośnicy greckiej kultury zaznają tam wymarzonego wypoczynku, a także powszechnie znanej greckiej gościnności, oraz wielu innych atrakcji.

Kos to jedna z najbardziej barwnych wysp

Helladyjska wyspa położona jest w archipelagu Sporadów Południowych. Umiejscowiona jest bezpośrednio na Morzu Egejskim. Zróżnicowana forma terenu sprawia, iż Kos słynie z uprawy wielorakiego rodzaju roślin. Na wyspie znajdują się zarówno tereny nizinne, jak też bogate w żyzną glebę wyżyny.

Każdy kto zdecyduje się odwiedzić tę barwną i nietuzinkową wyspę, może liczyć na długie godziny relaksu, pośród szumiących fal i skrzypiącego pod stopami, białego piasku. Kos słynie bowiem z wielokilometrowych plaż i turystyki nadmorskiej. Zwolennikom długiego wylegiwania się w promieniach słońca, polecamy wybranie się na północ wyspy. Tamtejsze tereny, a mianowicie okolice Tigaki, posiadają najbardziej rozbudowane nadmorskie wybrzeża. Warto dodać, iż plaże oddalona się od tamtejszych wiosek. Z tego względu przybyli goście mogą liczyć na spokojny odpoczynek, a także intymną atmosferę.

Będąc na wyspie warto skosztować regionalnych potraw. Ludność wyspiarska zajmuje się profesjonalną uprawą wielu zbóż, a ponadto winorośli, migdałów, fig, oliwek, warzyw takich jak pomidory czy sałata, a ponadto pszenicy i kukurydzy. Świeży aromat samodzielnie wypielęgnowanych roślin, zachęci do jedzenia nawet najbardziej zagorzałych zwolenników przetworzonej żywności.

Zwolennikom huczniejszej zabawy, polecamy wybranie się do miejskich aglomeracji. Największe miasto na wyspie – również pod nazwą Kos – to pełna panorama regionalnych kawiarenek, restauracji, a także klubów. Warto wspomnieć, iż nikt tak jak Grecy nie potrafią się dobrze bawić. Decydując się na spędzenie wypoczynku pośród tamtejszej ludności, zyskujemy udaną zabawę w rytm tanecznych kroków. Miasto Kos znane jest jako centrum wyspiarskiej rozrywki, a także kultury, począwszy od bogatej infrastruktury, kończąc na fantastycznych klubach nocnych. Będąc nieopodal miasta, warto wybrać się na międzynarodowy port lotniczy. Nosi on nazwę wielkiego greckiego naukowca, a mianowicie „Hipokrates”.

Zabytki greckiej wyspy Kos

Kos – miejsce narodzin Hipokratesa…

Miłośnicy historii zakochają się w bogactwie kulturalno-tradycyjnej tamtejszych rejonów. Kolebka starożytnych uczonych w dalszym ciągu zrzesza turystów z całego świata. Na wyspie Kos znajdowało się niegdyś miejsce kultu powszechnie znanego Asklepiosa. Niemniej istotny jest fakt, iż to właśnie na wyspie Kos urodził się ojciec medycyny Hipokrates. Co ciekawsze na wyspie rośnie w dalszym ciągu drzewo – platan –  które wedle tradycji było miejscem nauczania greckiego mistrza Hipokratesa. Bez względu na to ile jest prawdy w pochodzeniu geologicznym drzewa, po dziś dzień nosi ono nazwę „Drzewo Hipokratesa”. Warto wspomnieć, iż to właśnie na wyspie Kos wybudowano, według naukowców, pierwszy na świecie szpital medyczny oraz ośrodek leczniczy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed