Korfu

Sylwia

Grecka Wyspa Korfu

Korfu jest bez wątpienia jedną z piękniejszych greckich wysp i cieszy się nieustającym zainteresowaniem wśród turystów. Mimo tego jest to miejsce wart odwiedzenia, gdyż ma w sobie urok, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Turyści, którzy raz wybiorą się na Korfu, chcą wracać na nią każdego roku. Dlaczego ta grecka wyspa cieszy się takim uznaniem wśród podróżnych na wczasach?

Korfu to wciąż popularna grecka wyspa

Korfu jest górzystą wyspą u wybrzeży Albanii i północnej części morza Jońskiego. Znajduje się tuż obok obcasa wielkiego włoskiego buta i zachodniego wybrzeża Grecji. W porównaniu do innych greckich wysp w Korfu pada znacznie więcej deszczu, jednak w ciepłych miesiącach roku (od maja do września) średnie nasłonecznienie wynosi około 10 godzin dziennie. Temperatura w miesiącach letnich to około 32 stopni Celsjusza.

Co warto zobaczyć na Korfu? Będąc na wyspie koniecznie trzeba zobaczyć jej stolicę, czyli miasto Korfu. Jest to pochodząca ze średniowiecza osada, która należy do najbardziej malowniczych w całej Grecji. Będąc na miejscu koniecznie zawitajcie na Liston Avenue i Spianada Square. Warto tutaj również zobaczyć mury starej twierdzy, które znajdują się nieopodal głównego placu miasta. Z murów rozpościera się wspaniały widok na Morze Jońskie. Innym bardzo ciekawym miejscem, które jest godne zobaczenia podczas wycieczki jest pałac Achillon, czyli Pałac Sissy. Został on wybudowany dla austriackiej cesarzowej Elżbiety w wieku XIX. Stanowi on prawdziwą perełką turystyczną, która umiejscowiona jest w samym środku wyspy. Będąc w okolicy warto jest również odwiedzić kościół św. Spyridon, którego to patron jest uważany za opiekuna wyspy. Jest zlokalizowany na Starym Mieście w Korfu tuż obok Liston Avenue. Dzwonnica kościoła jest najwyższa ze wszystkich na wyspie.

Poza Korfu wartą odwiedzenia jest wioska Kassiopi, która znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy. Oprócz fantastycznej architektury, możemy tutaj podziwiać również bujną, zieloną przyrodę. Okolice Kassiopi obfitują również w fantastyczne plaże.

Korfu i niezwykły odcisk Mitologii…

Wyspa została skolonizowana w VIII wieku p.n.e. Dwa wieki później wzniesiono tutaj słynną świątynię bogini Artemidy. O Korfu znajdziemy informacje w samej greckiej mitologii. Poświęcono jej w niej szczególne miejsce, w którym opisana jest rajska natura wyspy, jak i wielka gościnność mieszkańców.

Podczas wycieczki po mieście odcisk mitologii jest tutaj widoczny na każdym kroku. Restauracje i kawiarenki noszą imiona bohaterów mitów. Korfu wg legend jest również mityczną wyspą Scherią, na której po latach wędrówki wylądował sam Odyseusz. Wiele osób twierdzi, że to na jednej z tutejszych plaż pobliżu Paleokastritsy spotkał on Nauzykaę, która przyczyniła się do jego szczęśliwego powrotu do domu.

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed