Kefalonia – grecka tajemnica

Sylwia

Miasto Kefalonia

Kefalonia to największa ze wszystkich wysp należących do Archipelagu Wysp Jońskich. Urzeka ona przede wszystkim spokojem, bowiem nie dotarła tu masowa turystyka, oraz mnóstwem atrakcji. Również różnorodność przyrody przyciąga tu na wakacje, a sama Kefalonia bywa nazywana „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą”, jej skarby bowiem są naprawdę cenne, a sama wyspa – jeszcze nie do końca przez wszystkich odkryta.

Na wsypie znajduje się port lotniczy Kefallinia Airport ulokowany niedaleko miasta Argostoli – około 10 kilometrów. Można się tu dostać z Aten, a w trakcie trwania sezonu także z innych stolic europejskich, w tym z Warszawy czy nawet Katowic. Wyspa posiada również połączenia promowe z Grecją kontynentalną oraz z Zakyntos, Ithaką czy Wyspą Lefkada.

Kefalonia jest jedną z najbardziej uroczych i spokojnych greckich wysp.

Kefalonia znana jest z pięknych plaż, z których na uwagę zasługuje przede wszystkim plaża Mytros. Niezwykle czysta i ciepła woda mieniąca się kolorami nieba, ogromne klify i miękki, biały piasek – to wszystko sprawia, że wakacje w tym miejscu to relaksujący odpoczynek, o którym marzy niejeden podróżnik. Inne cudowne zakątki na wyspie to kamienista plaża Antisamos otoczona lasem, czy też piaszczyste plaże ulokowane w kurorcie Lassi.

Będąc na wakacjach na Kefalonii warto zwiedzić jej obecną stolicę – Argostoli, która zarazem stanowi piękny port oraz znajdującym się na nim Muzeum Historii i Folkloru Korgialenio czy główny plac Vallianou, a także średniowieczną stolicę wyspy – Agios Georgios. Miasto to urzeka wspaniałym weneckim zamkiem, z którego rozciąga się niesamowity widok na okolicę.

Wśród perełek wyspy spokojnie można wymienić także Assos, niezwykle ładną wioskę z plażą, urokliwym placykiem i domkami w pastelowych kolorach oraz takie cuda jak Jaskinia Melissani i grota Drogarati. Jaskinię otaczają wysokie klify, a według mitologii należała ona niegdyś do nimf. Grota zaś pełna jest stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów, które okalają jej powierzchnię.

Wyspa Kefalonia urzeka bujną przyrodą, ustronnymi miejscami, w których można odpocząć oraz Parkiem Narodowym, w którym znajdują się niezwykle rzadko spotykane kefallońskie jodły. Idealnym miejscem zaś dla miłośników pięknych widoków oraz pieszych wycieczek będzie masyw Enos. Poza tym wyspa ta wspaniale nadaje się do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa morskiego czy nurkowania. Także dzieci znajdą tutaj coś dla siebie, najwięcej atrakcji czeka na nie w luksusowych hotelach – aquaparki, baseny, animacje oraz wiele innych ciekawostek.
Z Kefalonii można wybrać się w rejs promem na inne Wyspy Jońskie, co sprawia, że wakacje w tym miejscu to wspaniała okazja, by zobaczyć i poznać naprawdę wiele cudownych zakątków. Jednakże już tutaj na miejscu atrakcji nie brakuje, a przyroda, piękne plaże i cudowne widoki sprawiają, że chce się pozostać na tej greckiej wyspie na dużo dłużej.

Nurkowanie w Kefalonii

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookCheck Our Feed